Kalite Kontrol

Hascevher Metal San. ve Tic. A.Ş.

Kalite Kontrol

Hascevher Metal San. ve Tic. A.Ş.

Yanmaz Yapışmaz

Firmamızın Araştırma- Geliştirme Departmanının katkılarıyla dizaynı ve imalatı yapılan yüzey kaplama tesisimizde 9500 m² kapalı alanda son sistem modern makinelerimizle tüm teflon kaplama yöntemleri uygulanabilmektedir. Üretim bandımızda bulunan sensörler, optik okuyucular, elektronik kartlar sayesinde alüminyum diskten ambalajlamanın tamamlanmasına kadar geçen sürede ürünlerin hepsi aynı özellikte, aynı kalitede üretim yapma imkanı vermektedir. Müşteri memnuniyeti ve beklentilerinin özü olan ergonomi, kullanım kolaylığı, dayanıklılık gibi özelliklerle ilgili çalışmalarımız, tam donanımlı kalite kontrol laboratuarlarımızın desteğiyle sürdürmekteyiz.

Kalite- Kontrol laboratuar departmanımız tarafından ham alüminyum pulun işlenmeden önce kalitesinin belirlenmesine, pres prosesinde preslenen ürünün konsantrasyonu ayarlanmış alkali yıkama ünitesinden kaliteli ve kontrollü geçişini sağlamak ve kumlama prosesinde kumlama sonrası yüzey pürüzlülüğünün son teknoloji  cihaz ile pürüzlülüğünün ölçümünü sağlamak, Non- Stıck yüzey’ in boya kalınlığı ölçümünü son teknoloji cihaz ile ölçümünü sağlamak, Non stick yüzey’ in; yumurta testi, süt testi tuz testi, şeker testi, bant testleri tam donanımlı kalite kontrol laboratuarlarımızın desteğiyle sürdürmekteyiz. Dünya çapında farklı ülkelerin mutfak kültürlerine hitap etmek üzere birçok yeni ürün tasarımı AR-GE bölümünde yapılıp denenmektedir.


Çelik

Kalite Kontrol  departmanımız tarafından kullandığımız paslanmaz çelikler Avrupa Standartlarını baz alan XL2 Analyzer cihazıyla test edilir . üretimin her prosesinde ürünler göz ile muayene edilerek sıcak ve soğuk yıkama tünellerinden geçerek üretim lekelerinden arındırılmış olur Ağız ölçümleri lazer makineleriyle gerçekleştirilir. Her seriden ürün alınarak taban dayanıklılık testi kulp dayanıklılık testi v.b testlerden geçirilir. LFGB gıda uygunluk testleriyle   tencerelerimiz içine yer alan gıdaların güvenliği güvence altına alınır.